Recenzie a zážitky - Soulart - Marcela

Pozývam vás nahliadnuť do pocitov účastníkov kurzov, ktorý zažili spojenie a prepojenie. Nájdete tu niekoľko príbehov DUŠE, ktorá zažila svoj vlastný TANEC.

💃Po kurzoch a seminároch som položila ženám nasledovné otázky a tu sú ich odpovede💃:

1.Čo pre vás znamená Tanec pre dušu ženy?

Stanka: Tanec pre dušu ženy je krásny rituál..čas, na ktorý sa vždy teším. Čas pre seba samu. Nemenej krásne a výživne je zdieľanie svojich životných príbehov s inými ženami.

Paulínka: Voľnosť, pohyb, sloboda, vášeň, sesterstvo, túžba a v neposlednom rade spoznávať nepoznané miesta vo svojej duši a nechať sa prekvapovať v každom momente svojím telom.

Irenka: Presne sa to definovať nedá, pomenovala som to slovami ako : Voľnosť, Sloboda,Nezávislosť, žiadny strach , Radosť, Hravosť , Fantázia, Túžba.

Marta: Znamená to pre mňa vyjadrenie seba samej - dávam priestor môjmu telu a mojej duši. Vtedy hovorím môjmu rozumu - Láskavo si teraz daj pohov!

2.Čo sa tam deje, ako to prebieha?

Stanka: Na tanci sa najskôr hovori a zdieľa ..potom sa tancuje pripravené, či to, čo spontánne vznikne z nálady medzi nami..aby sa to na záver umocnilo hovoreným slovom..to je ta najkrajšia čerešnička na torte :)

Paulínka: Každé stretnutie bolo iné, ale vždy som tam našla, čo som potrebovala a objavovala, čo potrebujem, aj keď som o tom predtým nevedela :) Marcelka veľmi jemne sprevádza každým stretnutím, aby na všetko bolo toľko času, koľko je potrebné. Každé stretnutie začína úvodným kruhom, na ktorom si povieme, ako sa máme a naladíme sa na seba a podľa toho spoločne ovplyvňujeme priebeh stretnutia.

Irenka: Lektorka nás navedie na tému, svoje prežívanie meníme do pohybu, tanca,... niekedy sme rieka, niekedy bublinky, inokedy ženy vampy, alebo tulene.

Marta: Začíname vždy stíšením a koncentrovaním sa do tela. Potom pozvoľna necháme naše telo, nech sa samo hýbe.

3.Čo môžete čakať?

Stanka: Môžete čakať, že sa toho veľa dozviete o sebe samej..do hĺbky a vlastnej podstaty bytia. A to všetko za milujúcej podpory ostatných žien.

Paulínka: Veci nečakané, zákutia vášho tela a duše, ktoré vás prekvapia, ale aj príjemné zahrejú. Niekedy možno aj vystrašia, ale potom zistíte, že môžete byť vďaka nim opäť bližšie k sebe.

Irenka: Čakajte všetko, od radosti, smútku, zlosti, plaču, smiechu, obdivu k sebe aj ostatným. Cestovanie okolo zemegule bez kufra.

MartaAk dovolíte sama sebe, aby ste šli tam, kam normálne nechodíte, kam sa možno bojíte zájsť, ak si dovolíte ten "pád do neznáma", tak vám tanec prinesie poklady. Budete cítiť, že telo je Váš veľký priateľ a veľmi múdry radca.

4. Čo nie?

Stanka: Nudu :)

Paulínka: Hľadať presné odpovede na aktuálne problémy či rýchle riešenia. Tanec pre dušu ženy vytvára prázdny priestor a vy iba tak čakáte, čím sa zaplní. Konkrétne očakávania vás môžu ochudobniť o veci, o ktorých by ste ani netušili.

Irenka: posudzovanie, odsúdenie.

Marta: Nečakajte predpísané choreografie, dôraz na výkon, dosahovanie cieľov.

5.Ako ste sa potom cítili?

Stanka: Skvelo..väčšinou veľmi radostne. Boli momenty, že i smutno..alebo skôr temno...ženská duša je proste veľmi pestrá :)

Paulínka: Niekedy plná energie, inokedy vyčerpaná a zrelá rovno do postele. Ale vždy v bližšom spojení so svojím telom a v priateľskejšom vzťahu so svojou mysľou. Sebavedomejšia, silnejšia, stojaca oboma nohami pevne na zemi a pritom vnímajúca jemný závan vetra okolo seba.

Irenka: Cítila som sa sama sebou, teda, že som silná, podporená, uvoľnená, šťastná.

Marta: Pri tanci som sa cítila, ako Alica v krajine zázrakov - a pozor! To neboli len ľúbivé momenty, to bolo aj o strachu a veľkom rešpekte k mojim blokom.

6. Čo vám to dalo a ako sa zmenil váš život/vnímanie/čokoľvek po tomto kurze?

Stanka: Kurz mi dal veľmi veľa..hlboko precítené poznanie, aká je krása žien veľmi rôznorodá..a aká je tá rôznorodosť fascinujúca. Po skončení kurzu som si uvedomila, ako nesmierne mi chýba tanec. Odkedy ľudia a špeciálne ženy netancujeme a nespievame, žijeme oveľa smutnejším životom. menej prepojení, menej vystredení. Hovori sa, že ženy sú si vzdialené na diaľku svojich povinnosti. Tento kurz túto diaľku ruší a sme si v ňom nádherne blízko. Marcela vytvára krásny a bezpečný priestor, kde môžeme byť každá chvíľu sama so sebou a pritom stále spolu.

Paulínka: Moje telo sa stalo hlavným radcom na mojej ceste životom. Aj keď niekedy naňho ešte pozabudnem, ale už aspoň viem, kde sa môžem vrátiť a čo mám hľadať.

Irenka: Boli to chvíle, kedy som sa spájala so svojim vnútornými svetmi, túžbami, snami. Uvedomovala som si svoju ženskosť, duchovno, na ktoré počas dňa nemám čas. Tieto zážitky sú motorom v ďalších dňoch.

Marta: Ak by som to mala povedať v skratke - tanec duše mi dal silu, veriť sama sebe, že odpoveď už dávno viem, ak sa naučím počúvať moje telo.

7. Je niečo, čo by ste chceli odkázať ženám ktoré zvažujú tento kurz?

Stanka: Nájdite štipku odvahy a smelo do toho!

Paulínka: Už nad tým toľko nepremýšľajte a príďte si to vyskúšať. Stačí nechať svojmu telu priestor a ono si ho už vyplní. Nemusíte sa až tak snažiť a ani tomu rozumieť :)

Irenka: Dobrodružstvo, objavovanie svojich vnútorných svetov, pri zdielaní s ostatnými, aj svety iných žien, čo je obrovská energia.

8. Kto je pre vás Marcela Berith?

Stanka: Marcela je pre mňa Tancujúca Pokora.

Paulínka: A kým si pre mňa TY? :) Sprievodkyňa, ktorá drží počas tanca priestor, aby som mohla ísť, kam potrebujem, ale nezablúdila a v pokoji sa vrátila naspäť. Tancujúca duša, pre ktorú je pohyb taký prirodzený ako dýchanie - v tomto si mi večnou inšpiráciou.

Tu si môžete prečítať recenzie a zážitky žien, ktoré sa zúčastnili na ďalších kurzoch:

Použite šípky vpravo alebo vľavo ak sa chcete dostať na ďalšiu recenziu.