Tanec je jedna z najsilnejších foriem magického rituálu...je to vonkajší prejav nášho vnútorného sveta. 

Intuitívny tanec je tanec vlastný každému z nás, bez predpisu techniky, krokov a kombinácii choreografií. Je to voľný pohyb tela, ktorý vychádza z hlbín nášho vnútra a tým nám ukazuje naše možnosti ale aj hranice a priestor v nás. Pohyb je najkrajšou ukážkou toho v akom stave sa nachádzame a kde máme problém alebo blok. Telo je indikátor toho kde je treba povoliť a pustiť novú energiu do svojho života. Stačí iba počúvať.  

Pri intuitívnom tanci je priestor na dostatočné uvoľnenie a otvorenie sa svojej duši. Príbeh, ktorý sa odohráva v každom z nás počas týchto stretnutí je odrazom hlbokej a úprimnej práce nás samotných. Je to proces, pri ktorom nechávame vyplaviť na povrch všetko čo je v nás. Telo povolí a pustí bez cenzúry prietok života, ktorý vyzve do tanca všetko čo nám naša duša túži povedať a ponúknuť na spracovanie. Reakcie môžu byť rôzne...pocit uvoľnenia, pocit naplnenia, pocit ľahkosti ale môžu sa vynoriť aj tienisté stránky aj katarzie prichádzajú keď sa telo tancu otvorí. Dlhodobejšou prácou s intu tancom sa mnohé veci harmonizujú a dostávajú pre náš život úplne iný význam, to je veľmi zmysluplný výsledok tejto často krát terapeutickej práce samých na sebe. No a pocit rastúcich a rozprestretých krídel, vnímanie a porozumenie stavom a procesom našej mysle a ducha, sú jej najkrajším hlavným účinkom.

Na našich kurzoch a kruhoch a tiež seminároch pracujeme veľa s technikou intuitívneho tanca, niektoré kurzy sú naň priamo zamerané:

pre informácie o kurzoch a kruhoch kliknite sem

pre informácie o seminároch kliknite sem