Na tejto stránke sa dozviete všetky informácie o tom aké semináre a workshopy poriada a tvorí SOULART.

Rolujte dolu po stránke pre kompletný obraz o všetkých aktivitách - pripravovaných aj uplynulých.

Tanec Vlčice


„Aký má teda zmysel toto privolávanie strateného naspäť, toto lovenie s vlkmi? Znamená to, ísť po krku, dostať sa k samému jadru a na kosť všetkému a čomukoľvek v tvojom živote, lebo práve v tom je tvoja radosť, tam je tvoje potešenie, tam sa nachádza ženský raj, miesto kde je čas a voľnosť bytia, blúdiť, žasnúť, spievať, tancovať, tvoriť a ...nebáť sa!“ (Clarissa Pinkola Estés, PhD., Ženy, ktoré behali s vlkmi.)


Jednodňový seminár pre Vás ženy, počas ktorého sa zameriame na tvorenie a pretváranie samej seba cez tanec a ďalšie techniky umeleckých terapií. Budeme si užívať svoje schopnosti. Budeme cítiť silu svojej imaginácie a pestrosť emócií. Otvoríme tancom svoje srdce a telo, ako dôležitý kanál poznania samej seba cez vrodenú intuíciu. Spravíme to pre seba tak, aby sme vytvorili cestu k spojeniu s tým, čo sme aj tak nikdy nestratili - vnútornú silu vlastného potenciálu, slobodu a tvorivosť.

Pomocou tanca, cez tanečné meditácie, vedený intuitívny tanec a tanec na Zemi uvoľňujeme hlavne panvu a zvedomujeme celé telo, ktoré sa postupne stáva tanečníkom, liečiteľom. Posilňujeme spojenie so Zemou, vytvárame tým silné korene, kotvu, aby sme mohli v hlbokej slobode a bezpečí otvoriť srdce, vzlietnuť a voľne tvoriť.

Pomocou maľby načúvame odkazom svojej múdrej duše, ktorá je za závesmi strachov, podmienok a očakávaní. To Ona je Tá, ktorá vie, pozná všetky odpovede a pokojne čaká na svoj čas. Cez maľbu sa nám prihovára. Vytvára obrazy, ktorým rozumieme a je to jedinečný spôsob, ako byť sám sebe najlepším liečiteľom, poradcom a učiteľom.

Záverečná imaginatívna technika meditácie nás posunie do stavu prepojenia celého nášho tela so zdrojom vnútornej Sily – ktorú nazývam Vlčica. Okúsime jej túžby, pohyby a silu mocne a pravdivo. Budeme počúvať a spoznávať kam nás vedie a čo nám v danom okamihu života naša Vlčica chce ukázať a naučiť nás.

Ak máte zámer porozumieť určitej oblasti, ktorá spôsobuje problém vo vašom živote, ak správne nasmerujete otázku a vložíte váš zámer do tanca a tvorby, môžete si byt isté, že odpoveď príde.

Láska je tancom života. Preto darujeme tento deň v plnej pozornosti sebe samej. Tancujme tanec lásky k sebe, k životu a všetkému čo prináša v plnej otvorenosti a pripravenosti...presne tak ako tá, ktorá sa v nás narodila slobodná...


Odporúčam na seminár oblečenie, ktoré vo vás podporuje pocit slobody, voľnosti a ženskosti. Aby sa vám lepšie vstupovalo do vnútorných meditácii, môžete si doniesť šatku na oči, takú aby vás neobmedzovala v pohybe. Prineste tiež váš silový predmet, čokoľvek, čo symbolizuje vaše prepojenie s ochrannou silou. Vytvoríme si z nich miesto, kde budú po celý seminár tieto predmety v priestore spočívať a naberať silu vami spoznávanú.


Stretnutím vás budem sprevádzať s láskou a požehnaním Vlčice,

Vaša Marcela Berith - www.soulart.sk/O-nas

Untitled photo

UPLYNULÉ


SEMINÁRE

V Košiciach 02.12 a v Trenčíne 18.12 znela v našich telách Hudba Svetelného Tanca

 • Untitled photo
 • Untitled photo

Dolu a hore, s koreňmi v zemi a hlavou v oblakoch... Spojenie duší a tiel v prúde tanca, meditácie a kresby. Uhlík vo vlasoch, krieda na kolenách... Takto nám bolo v Trenčíne. Čarovné prepojenie Eniesy s Marcelou Berith. Nechali sme sa unášať Hudbou svetelného tanca a užili sme si to naplno... Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste prišli a umocnili tieto hlboké momenty splynutia.

Par dní po tomto zážitku v Košiciach stále rozmýšľam ako to vlastne funguje. Máš plán...Ľudia prídu...Eniesa začne hrať a ty povieš prvé slová a.... Papier šuští...uhlík lieta vesmírom a biela krieda volá vedomie žiť... A hľadať to čo ta laka v krajinách tvojich zážitkov.. Takto tvoríme a nechávame umenie nech robí svoju úžasnú prácu. Ďakujem mu za to a ďakujem Vám úžasní umelci, ktorí ste sa rozhodli pátrať a nájst <3

Hudba Svetelného Tanca Košice 02/12

 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo

Hudba Svetelného Tanca Trenčín 18/12


Vlčie labky túlavé pristáli 5. novembra 2016...Tanec Vlčice -doma...v rodnom Trenčíne...veľká vďaka 

Untitled photo

Vlčica v Trenčíne...koľko skúsených žien, koľko príbehov, odvahy, poznania a úprimnosti. A koľko nehy a pokoja. Nevravím, že vzrúšo nebolo...kdežéééé ...veď hop!hop! divotance boli ... avšak hlboká schopnosť integrácie v tele týchto žien bol pre mňa ten najsilnejší zážitok. Ďakujem Vám, ženy, všetkým <3

Ďakujem Zuzinka - Zuzana Kozáčková za profi organizáciu so srdcom a citom a teším sa na ďalšie stretnutia v rodnom meste a inde... :-)

Tanec Vlčice - Trenčín 05.november 2016

 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo

Tanec Vlčice v Bratislave - V nedelu 25.9.2016 Vlčica prešla Beskydami, aj Karpatami a jej labky pristali v Bratislave. A rozprúdila svoj mocný tanec medzi ženami slovenskými.

Untitled photo

Tanec Vlčice 25.9.2016 v Bratislave v YOGA HOUSE

Untitled photo




Vyliali sme rieky emócií, vedome sme rozhýbali našu koreňmi prepletenú Zem - Telo a dotkli sa otvoreným Srdcom Neba. Pretancovali sme lesy až do príbytku Tej, ktorá vie - La Que Sabe. A spevom pozvali k životu Vlčicu, vspievali a vovyli život do jej kostí , svalov a celého tela. A dodnes s nami tancuje, vždy bola je a bude a my už o nej vieme a sme pripravené s ňou oddane žiť svoj život a poslanie. Veľká vďaka patrí všetkým Vám, ktoré ste s odvahou a láskou boli s nami. Juj, ľúbim Vás! 


Tanec Vlčice v Ostrave - Presne tak ako sme si priali, žasnúť, spievať, tancovať, tvoriť a nebať sa...svietiť!

Untitled photo

Zážitok z Tanca Vlčice v ostravskej Antakarane bol super. Otvoril bránu ďalšej tvorivosti, dovolil mi spoznať jedinečnosť a otvorenosť žien tohto kraja. Ich tanec, odvaha, oddanosť ceste života a chuť ísť ďalej a za, spôsobovali vo mne dojatie. Stále si spomeniem na pohyb a tanec každej z nich a vidím ako mocne otvárajú svoj život rastu a tvorivosti. Som štastná, že som mohla byť toho svedkom.

ĎAKUJEM!

Tanec Vlčice 24.9.2016 - centrum Antakarana Ostrava

 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo

GESTO - moment oslobodenia. Silný, tvorivý seminár, ktorý sa zrodil zo spolupráce so spolupútničkou životom, hľadačkou pravdy a priateľkou Máriou Kubasákovou zo skupiny La Loba

Untitled photo

Tancovať s tým, čo ti nedovoľuje ísť ďalej. Maľovať s tým, čo ťa zastavilo a nepustilo prežiť to naplno. Užiť si to! Vymaľuj to!

Ten pocit, keď pochopíš, že to máš v rukách len ty. Keď vyjdeš zo zranení a tráum a prežiješ to, že sa to DÁ!

" Keď sa otváraš láske,

otváraš sa tvorivosti.

Keď sa otváraš tvorivosti,

otváraš sa láske!"


Neexistuje len jeden spôsob ako žiť naplnený život. Tvoja cesta je správna, keď napĺňa hlavne teba. Ty si originál. 

GESTO - moment oslobodenia



Hneď začiatkom septembra sme s tvorivou skupinou La Loba, čiže s milovanou priateľkou a inšpiratívnou ženou Terezkou Ruth  priniesli znovu silný zážitkový seminár Žena a Vedomé Milovanie.

Untitled photo

Tvorenie seminárov s Terezou Ruth má svoje ojedinelé čaro. Je v ňom zahrnutých veľa pohľadov a vrstiev, cez sesterstvo, poslanie, odkaz vlastnej tvorivosti pre ostatných a v neposlednom rade, sebahodnota, láska a vzájomnosť. Témy, ktoré prinášame pre ženy na seminári žijeme svojim oddaným srdcom v každodennom živote, nie je to nič umelo vytvorené, ani napasované na moderné trendy. Autenticita a úprimnosť sú hlavné odkazy tohto semináru. Preto odkazy, ako milovať seba, rešpektovať a ctiť svoje postoje, túžby a telo sa niesli atmosférou celého víkendu. Ďakujeme všetkým krásnym odhodlaným ženám za otvorenosť a túžbu byť v svojej vlastnej pravdivosti. S vďačnosťou a láskou zdieľame pár krásnych fotiek: 

Žena a Vedomé Milovanie


V mesiaci jún 2016 bolo našim potešením predstaviť Vám, medzinárodnú tanečnú umelkyňu, cestovateľku, interpretku a učiteľkuZolu Dubnikovu z Izraela. Je zakladateľkou a celosvetovou učiteľkou jedinečného Holistického Jazyka Tanca. Aj keď je jej práca hlboko vedomostne založená na rokoch ponorených do štúdia tanečných foriem rôznych kultúr, všetky workshopy a semináre, ktoré ponúkla obsahujú a sprostredkujú poznanie jednotného jazyka, ktorý prehovára za hranicami kultúry a času. Príjemné stelesnenie pocitov, rozmanitá fyzičnosť, jemná reč tela, rituálne pohyby a vnútorná alchýmia sú základné prvky holistického tanečného jazyka.

Viac o návšteve Zoly v Bratislave sa dozviete v nasledujúcom linku:

http://www.soulart.sk/ZolaDubnikova

ENG: In June 2016 we had the honor to welcome an international dance artist, traveler, performer and teacher, Zola Dubnikova. She is the founder and teacher of Holistic Dance Language worldwide. Although her work is deeply informed by years of immersion into cultural traditional dance forms, all of the workshops listed below contain a language beyond culture and time - Pleasurable embodiment, diverse physicality, subtle body language, ritual movement and inner alchemy are the main elements of the holistic dance language.

More about Zola Dubnikova visit in Bratislava check on the following link: 

http://www.soulart.sk/ZolaDubnikova

Reakcie na Zolino pôsobenie na Slovensku boli úžasné, sme radi, že intuícia bola správna a že sme mohli byť účastní tohto krásneho spoltvorenia priestoru mnohých obohacujúcich zážitkov a transformácií. Jedna z reakcií učastníčky Janky, ktorá hovorí za všetky:

"Po tomto workshope je toľko vnútorných vecí v pohybe...cítim sa viac otvorená a senzitívna, no zároveň vnútorne silnejšia...Mám pocit, že tvoj workshop bude mať ešte veľmi "trvalé následky" na mne a mojom okolí...a tiež cítim, že by som rada šla ešte oveľa ďalej a hlbšie....Vďaka za to všetko."


The reactions to Zola´s workshops were amazing, we are glad that our intuition was right and that we could be participating on this wonderful co-creation of the space where so many enriching experiences and transformations went through. One of many reactions from Jana, that speaks for all: 

"After this workshop, so many things are still moving inside… I feel more open and sensitive, but at the same time stronger from the inside… I have the feeling that your workshop will have veeery long “consequences” on me and my surroundings….. and i also felt like i would love to go sooooo much deeper…. I thank you so much for it all.” 

Zola Dubnikova in Bratislava - creating wonderful experience

 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo

Krásne tvorivé spojenie Eniesa a Marcela Berith  znova otvorilo cestu k prameňu lásky, v ktorom sme sa dosýta vykúpali a vyliečili tak veľa ilúzií. Cestu k Láske uľahčili aj vzácni hostia Mária a Maok, svojimi básňami a piesňami. 

Untitled photo

Tvorenie s Eniesou má vždy svoje neopísateľné čaro, niekedy jedna reakcia na seminár toho o ňom napovie viac než tisíc opisných odstavcov. Preto s vďakou prinášam reakciu Adrianky: 

"Tento seminar mi umožnil vidieť, ako vnímam vzťahy..lásku..mužov. Pomohol mi uvedomiť si, že som sa viac zaoberala tým zlým, čo mi urobili, tým ako mi ublížili a nevšímala som si maličkosti, vďaka ktorým som bola z ich strany milovaná alebo ma mali radi.

Moja laťka na mužov bola privysoká, príliš som dbala na to, čo musí mať, aby som bola chránená, nezranená opät. Laťku som dala dolu. Žiadnu laťku nemám. Jednoducho som a budem štastná so sebou tak, ako som, dokonalá v tomto okamihu (tvoje slová). A takto je to správne. Všetko pôjde odo mňa. Šťastie, pozitívnosť, láska.

Život je hneď krajší, keď sa poznám :)"

Od Ilúzií k Láske - 29. máj 2016 s pravdou k prameňu lásky


Prekrásny a silný dvojdňový seminár s Terezkou Ruth. Znova v spojení tvorivých síl prinášajúc veľkú podporu na ceste k samej sebe a nájdeniu vlastného šťastia

Untitled photo

Ďakujeme za krásne chvíle s Vami ženy, s Vašou otvorenosťou, prijímaním a krásou každej z Vás. Dovolím si uverejniť jednu z reakcií na seminár, ktorú napísala Barbarka:

"Musím sa priznať, že tak krásne prepojenú rôznorodosť a pritom rovnakosť ženstva som doteraz nezažila. Som za to od srdca vďačná... za bezpečný priestor, ktorý sme si vzájomne držali a ktorým nás Marcelka s Terezkou sprevádzali a podporovali. Som vďačná, vďačná... cítim, ako som mohla siahnuť (a znova musím zdôrazniť slovo bezpečne) a pozrieť sa hlbšie do svojich útrob, do tém, ktoré sú otvorené a ktoré čakali na liečenie. Cítim veľkú úľavu, moje telo sa teší, je na jednej strane unavené fyzicky z vyplavenia všetkého, čo sa vyplavilo, ale vnútorne úplne radostné a šťastné z prežitej srdečnosti a podpory."

Žena a Vedomé Milovanie 22-24. apríl 2016 - Biolka, Modra

 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo

Spojenie Svetov - s nádhernou hudbou duše a srdca Eniesy

Untitled photo

Ďakujem Vám milí moji, ktorí ste umožnili aby nastalo Spojenie Svetov a tým sa naplnilo motto SOULART - umením tvorím svet.

Ďakujem Eniese za nádherný most hudby, ktorá srdcia otvára, ďakujem Vám milé ženy a muž, ktorí ste tak mocne spájali svety ... vonkajší s vnútorným, mužský so ženským, detský s dospeláckym a svet každého z nás s tými ostatnými.

"Bol to krásny pohľad do hlbín ženskej duše", povedal deň po tom jediný muž, ktorý sa zúčastnil workshopu Spojenie Svetov, môj otec, ktorý spolu s mojou mamou vytvorili spojenie svetov medzi generáciami.

A ja súhlasím, bol to skutočne krásny pohľad, vidieť ako duša tvorí spojenia a koľko dobroty cez neho prúdi do nášho sveta. Ešte stále vo mne tento pocit doznieva a asi aj dlho ešte bude.

S láskou ,

Marcela Berith

Spojenie Svetov, s nádhernou hudbou duše a srdca Eniesy

Tanec Vlčice

Obľúbený seminár - tentokrát jeden z naj-nežnejších o to však hlbších...pod vedením a s požehnaním vnútornej Vlčice

Woman Dancing Silhouette

Divoška, tá, ktorá sa narodila slobodná


Dvojdňový zážitkový seminár pre ženy v spolupráci s priateľkou a úžasnou inšpiratívnou ženou Terezou Ruth, skupina La Loba.

Untitled photo

Divoška...tá, ktorá sa narodila slobodná, ďakujem Ti. Priniesla si veľa liečenia, poznania, zrkadiel, nehy, bezpečia, ciest... Ďakujem Ti sestra srdca Tereza Ruth za prepojenie a tvorenie z lásky ... a Vám všetkým milované ženy za to, že ste...

Divoška, tá, ktorá sa narodila slobodná 22-24.1.2016

 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo

hlboká a tichá

rozprestiera sa vo mne

ako krásna krajina

jej pôvab ma dojíma

zvlnené polia

hlboké lesy

vysoké hory

s riekami žíl

s vlnami morí

jej sladká pieseň vzduchom vanie

v jej náručí materské

áno

aj nie...

rozprestiera sa vo mne

rozprestieram sa v nej

Matka Zem...


autor básne: Silvia Hájeková

S inšpiratívnou priateľkou Eniesou....

Untitled photo

Pár dníi po ... s radosťou zdielame momenty z čarovného stretnutia HUDBA SVETELNÉHO TANCA

Ďakujeme: ... za vás, za odvahu, otvorenosť, úprimnú prácu a za nádherný umelecký zážitok. Tešíme sa na ďalšie stretnutia v prúde tvorenia. Marcela Berith a Eniesa

Hudba Svetelného Tanca 31. október 2016

 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo
 • Untitled photo

S vnútornou intuitívnou Vlčicou...

Untitled photo

S úžasnou ženou a priateľkou Terezou Ruth...

Untitled photo